דברי ימי הישיבה
דף הבית >> אודות >> דברי ימי הישיבה
 
לפני ארבעים וחמש שנים, בשנת התשכ"ט, הגיעו הרב אליהו סופר, הרב שבתי זליקוביץ והרב יוסף עקיבא שריד למבשרת ציון. הם חיפשו מקום מתאים להקמת מוסד חינוכי, לאחר עשר שנות עבודה משותפת במוסדות חינוך, מתוכם גם כמייסדי ישיבת בית יהודה - כפר מיימון.
 
הרב שריד בשיעור
לרשות המקומית לא היה מה להציע להם מבחינה חומרית - מבנים ותמיכה, אבל הרבנים קיבלו מכתב רשמי מן המועצה בה הודיעו להם כי הם רצויים ויתקבלו בברכה במבשרת ירושלים.
בתחילה, הוצע צריף ישן חסר גג וחלונות כבניין הישיבה. ניתנה גם אפשרות לשפץ את המקום.
 
תוך כדי שמייסדי הישיבה שוקלים את צעדיהם, הסתבר להם שהצריף נמכר תמורת 150 לירות!

במפח נפש עלו חבורת המייסדים לירושלים, שם פגשו את מכרם אליעזר גולדפלם מגדולי פעיל ההתיישבות התורתית בישראל, שיצר קשר ראשוני בין מייסדי הישיבה למשפחת פלר.
יונתן פלר העמיד לטובת הישיבה את 'בית פלר' ששוכן בעין חמד, בית ושטחים שנרכשו על ידי סבו ה"ה יצחק סגל פלר בראשית המאה ה-20.

הבית עמד בודד בראש גבעה מוריקה בעין חמד והיה משופץ ומוכן לקליטת דיירים.
למרות ששימוש בנכס יכל להכניס כסף רב למשפחת פלר, מר פלר לא דרש תשלום על השימוש בבית.
משפחת פלר ליוותה וקשורה לבית הישיבה עד היום.
 
לפני 35 שנה, נכנס לתמונה בית פלראברהם עופר ז"ל, שהיה אז חבר כנסת ומנהל חברת שיכון עובדים. עופר הציע את עזרתו בפיתוח הישיבה. במשך חמש שנים בלבד פעל לבניית 4,000 מ"ר לטובת קרית החינוך החדשה.
 
בינתיים מונה עופר לשר השיכון והמשיך בתנופת הבנייה. את חלומו הגדול – הבנין המרכזי של בית המדרש – לא הספיק להשלים בחייו. עם השלמת הבנין הוחלט שמרכז התורה ישא את שמו ויקרא משאת אברהם.
 


 
בעיות תקציביות מנעו את השלמת הבנין המרכזי ועכבו את סיום המלאכה במשך כמה שנים. אז הגיע מר עזרא קטן ז"ל והוסיף את תרומתו האדיבה להשלמת הבניה.

 
בארבעים וחמש השנים שחלפו מאז תחילת אותו מסע, השתנתה הקריה ללא הכר. מרכז התורה כולל היום בנין כולל, ישיבה תיכונית ותוכניות לבני חוץ לארץ.
אברהם עופר
 
הישיבה התיכונית משלבת את לימוד התורה עם יצירה יהודית ולוקחת חלק גם בחיי הקהילה בסביבה.