טפסים ומידע

 
 
 
 

מגמת תקשורת
דף הבית >> מגמות >> מגמת תקשורת
 
בישיבת קול מבשר היצירתיות בכלל והיצירה היהודית בפרט, תופסים מקום של כבוד.
מגמת לימודי תקשורת מעניקה לתלמידים את הבסיס ליצירה כזו בשני רבדים. ברובד העיוני עוסקים התלמידים בהבנת אמצעי התקשורת והצורה בה הם פועלים. בעידן המידע שמציף אותנו, לומדים תלמידי המגמה לצרוך ידע בצורה סלקטיבית ולהבין את העקרונות על פיהן עובדת המדיה בישראל ובעולם. בנוסף, עוסקים התלמידים ביסודות הכתיבה והעבודה העיתונאית. בשנים האחרונות נוספו לחומר הלימוד גם דגשים מיוחדים בנושא האינטרנט.
ברובד המעשי תלמידי המגמה נדרשים ליצירתיות ולכשרון. במהלך הלימודים מפיקים התלמידים סרט תיעודי כחלק מפרויקט הגמר שלהם. הטובים שבסרטים מתחרים בתחרות יצירה צעירה המעניקה דחיפה ליוצרים לקראת קריירה עתידית.


נהוג לייחס לאמצעי התקשורת החדשים פוטנציאל ותקוות רבות כגון הגברת השיח הדמוקרטי וההשתתפות הפוליטית-האזרחית שהנם הן לוקליים והן גלובליים. אמצעי תקשורת אלה נתפסים  כמי שפותחים פתח לערעור מתמיד על מעמדם של שומרי הסף באמצעי התקשורת המסורתיים ולהפיכת האזרחים (ובכלל זה בני הנוער) לסוכנים חברתיים אקטיביים ומעורבים. יתרה מכך, תקשורת מסוג זה (כגון רשתות חברתיות, בלוגים, ולוגים, יו-טיוב) המבוססים על תכני המשתתפים ושיתוף במידע, יוצרים אפשרויות חדשות לביטוי אישי אלטרנטיבי לתקשורת "הקודמת" ולנרטיבים תרבותיים המוצאים את ביטויים בה.
 
נהוג לכנותם את הילדים ובני נוער שנולדו לתוך העידן הדיגיטאלי בשם "ילידים דיגיטליים" זאת בהבדל מן ההורים והמורים שלהם שהם "מהגרים דיגיטליים". הגדרות אלה מציינות את הדומיננטיות של טכנולוגיות התקשורת  כפי שצוין לעיל במיוחד בקרב קבוצת הצעירים המהווים סוכנים מרכזיים באימוץ טכנולוגיות חדשניות ובפיתוח שפה ותת תרבות הייחודית לאמצעים אלה. מצב זה מוליד אתגרים חדשים בתחום האוריינות התקשורתית.
מורי המגמה:
אריאל חן -  מורה לתקשורת


Go Back  Print  Send Page
                    הוסף למועדפים I  הפוך לעמוד בית I  מפת אתר I  צור קשר