טפסים ומידע

 
 
 
 

דבר מנהל התיכון
דף הבית >> חזון חינוכי >> דבר מנהל התיכון

הורים ותלמידים יקרים!
החובה ההלכתית שיש לאב כלפי בנו נמשכת מברית המילה ועד כניסתו לחופה, כך סדרו לנו רבותינו (קידושין כ"ט:) האב חייב בבנו למולו ולפדותו וללמדו תורה ולהשיאו אישה וללמדו אומנות וכו'
וכתבו הפוסקים שילמדו מלאכה קלה ונקייה שיכול להתפרנס בה.
אין ספק שהעיקר הוא בנין האישיות, יראת השמים ודרך ארץ. קודם ישיבה ואחר כך תיכונית.
עם זאת, בימינו, כרטיס הכניסה לפרנסה קלה ונקייה היא תעודת הבגרות. הלימודים לקראת התעודה הם אפוא מילוי החובה ללמדו אומנות, וגם אותה יש למלא ברצינות.
מתוך תפיסה זו אנו רואים בלמידה בכלל ובלמידה לקראת בחינות הבגרות בפרט, ערך חשוב שיש להשקיע בו מאמצים גדולים, על מנת שכל תלמיד ותלמיד יצליח להגיע להישגים הנדרשים.
תפיסתנו היא: לתת מענה לכל תלמיד על מנת שימצה את יכולתו. ישנם תלמידים שביכולתם להוציא בגרות מקסימאלית מוגברת וישנם תלמידים שהשגת תעודת בגרות מינימאלית היא משימה לא פשוטה עבורם. עבור אלה ואלה, אנחנו כאן! כדי לתת מענה ועזרה, עידוד ותמיכה.
על מנת ליישם תפיסה זו, הפעלנו בישיבה מערך עזרה לימודית נרחב שמתחיל בשעות הבוקר, במרכז הלמידה של לימודי הגמרא לכיתות ט' עד י"ב. כמו כן, קיים מענה פרטני יותר בלימודי הגמרא - אחד על אחד. כך, אנו מצליחים להגיע כמעט לכל תלמיד.
 בנוסף, הקמנו מערך של לימוד אסטרטגיות למידה בקבוצות קטנות, לתלמידים הזקוקים לכך.
בשעות לימודי התיכון אנו מפעילים מערך גדול של מרכזי למידה במתמטיקה, באנגלית ובלשון. במרכזים אלו אנו מתגברים את המתקשים ומקדמים את החזקים.
לפני בחינות הבגרות המתקיימות בחורף ובקיץ, מתקיימים מרכזי למידה במקצועות השונים. הישיבה לא מוותרת לאף אחד ומאמינה שכל תלמיד שרוצה – יכול להצליח.
האווירה המשפחתית הקיימת בישיבה, מאפשרת לצוות החינוכי לתת את הדעת על כל תלמיד ותלמיד ולתת מענה בשעות הצורך, לא רק במישור האישי אלא גם במישור הלימודי. צוות הישיבה מורכב מרמי"ם, מדריכים ומורים, מנוסים ורגישים. צוות חינוכי שמעבר להישגים ולציונים, רואה בראש ובראשונה את התלמיד, את האישיות העומדת מולו. בישיבה אנו מביטים אליכם, התלמידים, בגובה העיניים.
כמנהל התיכון ובשם הצוות כולו, אני מתחייב שנעשה הכול, על מנת שכל תלמיד שהגיע לישיבה והשקיע - יצליח, יפיק מעצמו את המקסימום ויצא את שערי ישיבתנו עם אישיות בנויה וגם עם תעודת בגרות מלאה. המפתח הוא השקעה, של התלמיד ושל הצוות.
 
בהצלחה רבה לכולנו!
   הרב יעקב אזולאי


Go Back  Print  Send Page
                    הוסף למועדפים I  הפוך לעמוד בית I  מפת אתר I  צור קשר